Grand PriX 2019 SPB im. Sebastiana Kraśnickiego

Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Barmanów zorganizował ligę "Grand Prix SPB" na cześć niezwykle utalentowanego,młodego barmana Sebastiana Kraśnickiego który będąc członkiem SPB startował w konkursach barmańskich w kraju i na arenie międzynarodowej,traktując zawody barmańskie jako najlepszy sposób podnoszenia zawodowych kwalifikacji. Zawsze skupiony, starannie przygotowany oraz otwarty na współpracę z innymi uczestnikami konkursów był przykładem wzorcowej postawy członka SPB. Krótką karierę tego niezwykle utalentowanego barmana przerwała choroba nowotworowa...

Best Authentic Sneakers | Air Max

 Chcielibyśmy aby uczestnicy ligi barmańskiej godnie reprezentowali Stowarzyszenie na wszystkich konkursach barmańskich zgodnie z zasadami fair play przestrzegając wszelkich reguł profesjonalnego barmaństwa zgodnie z duchem i zasadami International Bartenders Association.

Barmani zainteresowani udziałem w lidze barmańskiej " Grand Prix SPB 2019 " muszą spełniac kilka warunków niezbędnych do prawidłowego prowadzenia tabeli ligi.

  • uczestnik ligi musi być członkiem SPB (legitymacja członkowska na dany rok) oraz zgłosić swój akces poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (on line): imię, nazwisko,,okręg, numer legitymacji, deklaracja współzawodnictwa w ramach " Grand Prix SPB 2019 " w duchu fair play
  • członek SPB startujący jako reprezentant kraju na zawodach międzynarodowych zobowiazany jest do posiadania i używania stroju klubowego SPB zarówno podczas występu konkursowego (widoczne logo SPB) jak podczas gali wręczania dyplomów i nagród.
  • uczestnik zawodów barmańskich organizowanych przez firmy i organizacje nie będace parnerami SPB/IBA musi przedstawić dokumentację potwierdzającą uzyskany wynik (regulamin zawodów, dyplom, klasyfikację końcową zawodów) w terminie 7 dni od zakończenia zawodów.
  • wszelkie zachowania uczestników ligi szkodliwe dla wizerunku SPB mogą skutkować dyskwalifikacją.
  • każdy uczestnik ligi ma prawo pisemnego odwołania się od decyzji Organizatora ligi w terminie 7 dni roboczych (drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Regulamin

Grand Prix SPB 2019 im. Sebastiana Kraśnickiego

1. Punktacja gwiazdkowa (**),(*) poszczególnych konkursów będzie nadawana przez Organizatora oraz Sekretarza Grand Prix w porozumieniu z Prezydentem SPB.

2. Punkty Grand Prix 2019 są przyznawane za występy w konkursach, które odbyły się od 01 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019.

3. Konkursy barmańskie, w których będą startować członkowie SPB zostały podzielone na dwie kategorie:

A. (**) Konkursy organizowane przez i przy współudziale organizacyjnym SPB odbywające się w Polsce (punktacja wg regulaminu IBA, ewentualnie innego zatwierdzonego przez SPB), takie jak Eliminacje do Mistrzostw Świata, polskie edycje konkursów międzynarodowych np. Calvados Nouvelle International Trophies, Grand Marnier, Mattoni,  Winterhalter, Hamillton Beach, Monin, Tymbark Drinks Festiwal, Lubuski Vodka Cup,  itp. Konkursy powinny mieć :

  • Jury techniczne i degustacyjne
  • Regulamin wg standardów IBA
  • Pomiar czasowy
  • Oficjalną tabelę wyników
  • Możliwość protestu uczestnika do 15 min od ogłoszenia oficjalnych wyników

Punktowane będzie 10 pierwszych miejsc zajętych przez uczestników :

I    miejsce 30 pkt.

II   miejsce 27 pkt.

III  miejsce 24 pkt.

Itd.

X   miejsce 3 pkt.

B. (*) Konkursy organizowane bez współudziału SPB, krajowe i zagraniczne oraz wszystkie konkursy zagraniczne w tym także konkursy organizowane przez IBA i inne podmioty działające w systemie partnerskim z SPB. Warunkiem uznania i przyznania punktów będzie RELACJA UCZESTNIKA KONKURSU w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od powrotu z konkursu do kraju oraz potwierdzenie zajętego miejsca. Potwierdzeniem może być dyplom, tabela wyników, itp.. Przyjmuje się korespondencję pocztą elektroniczną.

Punktowane będzie 10 pierwszych miejsc zajętych przez uczestników:

I   miejsce 10 pkt.

II  miejsce    9 pkt.

III miejsce    8 pkt.

Itd.

X miejsce     1 pkt.

Eliminacje do finałów konkursów (*) oraz "eliminacje do eliminacji" nie będą punktowane z wyłączeniem krajowych eliminacji do międzynarodowych konkursów oznaczonych kategorią(**).

4. W konkursach, w których startują zespoły 2,3,4 lub więcej osobowe ilość zdobytych punktów podzielona zostanie na liczbę osób w zespole, a wynik zaokrąglamy do pełnej liczby w górę.

5. Ogłoszenie wyników corocznej edycji Grand Prix odbywać będzie się na zimowym Zlocie organizowanym przez SPB.

6. Przewidywane są godne nagrody, będące zachętą do wysiłku i aktywności, takie jak  imienny tytuł zwycięzcy Grand Prix SPB w danym roku, puchar przechodni, pamiątkowe medale, dyplomy oraz sponsorowane wyjazdy na konkursy międzynarodowe.

Wszystkim Koleżankom i Kolegom życzę udanej i prawdziwie sportowej rywalizacji w duchu Fair Play.

Z  wszystkimi pytaniami oraz sprawozdaniami do punktacji prosimy o kontakt z Koordynatorem koleżanką Agnieszką Cieślar tel.660 846 218, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Sekretarzem edycji Grand Prix SPB 2018 kolegą Arturem Olech tel. 696 483 222 e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Organizatorem kolegą Jarosławem Zyguła tel. 504 745 011 e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z barmańskim pozdrowieniem Organizator Grand Prix SPB Jarosław Zyguła.

4.02.2019r. Eliminacje Calvados Nouvelle Vogue, Kraków Stara Zajezdnia

5.03.2019r. Eliminacje Mattoni Grand Drink, Warszawa Fine Dine

25.03.2019r. Finał Calvados Nouvelle Vogue, Caen Francja

27.03.2019r. Barmatic Cup, Warszawa Targi Euro Gastro

8.06.2019r. Finał Mattoni Grand Drink, Praga Czechy