Wydarzenia - Rok 2011

Warsztaty Szampańskie w Poznańskiej Akademii Barmanów - 15.12.2011

Jak mawiają znawcy tematu szampan jest dobry na każda okazję, na każda porę dnia i okoliczność. Stąd Poznańska Akademia Barmanów zaprosiła członków Stowarzyszenia Polskich Barmanów do udziału w warsztatach szampańskich w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia.

Warsztaty przyciągnęły zainteresowanych barmanów nawet z poza Wielkopolski i Okręgu Zachodniego SPB. Widać temat został trafnie dobrany. Tradycyjnie już jak to zwykle na takich warsztatach w PAB bywa, po omówieniu towaroznawstwa szampanów i degustacji porównawczej, uczestnicy szkolenia odkrywali różne smaki używając szampany do przygotowywania popularnych i uznawanych w świecie koktajli szampańskich, takich jak Kir Royal, Bellini, Mimoza, Buck Fizz czy Champagne Cocktail Classic. Dzięki życzliwości zaprzyjaźnionych firm udało nam sie zgromadzić 10 rodzajów szampanów. Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować firmom: Bacardi-Martini, Moet Hennesy, Pernod-Ricard i Centrum Wina. Inni też pewnie chcieli wesprzeć, ale się wstydzili.

best Running shoes | What Are Nike Dunk Shoes?: An Overview , Gov

Czytaj więcej...

Bacardi Masterclass na promie "Stena Baltica"

Z inicjatywy Zarządu Okręgu Północnego SPB w dniu 25 listopada w barze nocnym na promie pasażerskim "Stena Baltica" odbyło się spotkanie barmanów pracujących na morzu którzy przygotowują się do konkursu barmanskiego "BACARDI 7th Cruise Competition" Tegoroczna edycja zakłada przygotowanie oryginalnej receptury zawierającej "pieprzne wzmocnienie" które uzyskujemy poprzez dodanie spicy pepperoni , pieprzu , papryczek jalapenios etc.

latest Nike release | Sneakers

Czytaj więcej...

60-Jubileuszowy Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów - Warszawa -Hilton 05.-10.11.2011

W pierwszych dniach listopada Warszawa miała zaszczyt gościć w hotelu Hilton ok.500 gości reprezentujących środowisko barmanów, baristów i sommelierów z całego świata.

Stowarzyszenie Polskich Barmanów było gospodarzem największej i najbardziej prestiżowej imprezy barmańskiej roku 2011. Tegoroczna edycja była szczególnie ważna ze względu na jubileusz 60 -lecia istnienia I.B.A, wybory władz na następną 3 letnią kadencję oraz kompletnie nową formułę rozgrywania Mistrzostw Świata Barmanów. Nowością była również organizacja tzw. Masterclass podczas których firmy partnerskie zaprezentowały najnowsze swoje produkty, trendy w miksologii oraz możliwości wymiany doświadczeń w skali ogólnoświatowej.niezwykle interesujące prezentacje takich firm jak Perier, Monin, Remy Cointreau, Belvedere, Hennessy czy Giffard skupiły uwagę ok. 400 uczestników stanowiąc niezwykle cenną możliwość bezpośredniego kontaktu producenta z barmanami.

Running sport media | Entrainement Nike

Czytaj więcej...

Zapraszam do relacji z 60 Kongresu IBA

Wolontariat SPB podczas Kongresu IBA - Bogdan Gałuszka, reportaż.

Drodzy Koleżanki i Koledzy Barmani, Członkowie oraz Sympatycy Stowarzyszenia Polskich Barmanów!

Niezmiernie się cieszę, że ta, jakże trudna pod względem organizacyjnym i mocno wyczerpująca, impreza barmańska jest już za nami! Tak, cieszę się, ponieważ otrzymałem i nadal otrzymuję wiele podziękowań i wyrazów uznania ze strony naszych Kolegów z zagranicznych stowarzyszeń. To bardzo budujące, że pomimo wysokich kosztów związanych z organizacją kongresu, tak wiele gości przybyło do Warszawy. To wspaniałe uczucie widzieć, że dla tak wielu barmanów na świecie, idea jednoczenia i współdziałania jest tak ważna i mobilizująca. Chylę czoła przed naszymi partnerami i sponsorami SPB oraz IBA, którzy pomimo coraz bardziej dotykającego, również branżę alkoholową, kryzysu zechcieli uczestniczyć i wesprzeć finansowo naszą imprezę, tak aby kongres mógł odbyć się na wysokim poziomie.

nike dunk high black leather chair for sale | シューズ

Czytaj więcej...

Lady Drink IBA Venezia - Bibone

We Włoszech - Bibone malowniczej miejscowości turystycznej, położonej niedaleko zaczarowanej Wenecji odbył się najważniejszy konkurs AIBES – włoskiego Stowarzyszenia Barmanów dla kobiet.

Zostaliśmy zakwaterowani w pięknym hotelu Savoy Beach Hotel nad morzem Adriatyckim. Zjechało się tam około 200 barmanek z całych Włoch, aby startować w kilku kategoriach konkursowych: Long Drink, Pre Dinner, After Dinner, Sparkling. Była tam również jedna specjalna kategoria, a mianowicie Lady Drink International Monin,  w której brało udział jedenaście dziewczyn z dziesięciu krajów (Estonia, Austria, Włochy, Wielka Brytania, Republika Czeska, Belgia, Serbia i Czarnogóra, Słowenia, Polska) . Ja miałam przyjemność reprezentować Stowarzyszenie Polskich Barmanów na arenie międzynarodowej.

Best jordan Sneakers | Air Jordan

Czytaj więcej...