Gala Finałowa MONIN Cup Junior 2019

Jak co roku, pierwszy tydzień grudnia jest datą najważniejszego wydarzenia barmańskiego stworzonego dla uczniów szkół hotelarsko - gastronomicznych w Polsce. MONIN CUP JUNIOR 2019 to konurs który od lat wpisuje się w historię polskiej sceny barmańskiej jako impreza dla młodych adeptów sztuki kreowania drinków i cocktaili. Firma MONIN już od ponad dwudziestu lat stwarza niepowtarzalną okazję dla młodych barmanów z całego świata, skonfrontowania trendów i technik pracy obowiązujących w krajach całej Europy i świata. Międzynarodowy charakter konkursu pozwala laureatom zwiedzić świat i zaczerpnąć wiedzy od najlepszych barmanów. Współpraca z młodymi barmanam priorytetem firmy albowiem to własnie oni,tuż po skończeniu edukacji są ambasadorami świata fascynujących smaków i aromatów zamkniętych w produktach MONIN.Running Sneakers Store | Nike nike roshe high tops black women dresses pants UV - Grailify

Polska edycja jestprzygotowana,niezwykle profesjonalnie i właściwie nie odbiega poziomem od najlepszych konkursów barmańskich na świecie.

Transparentny system oceny technicznej i degustacyjnej pozwala młodym barmanom podnosić kwalifikacje,dającgwarancje przyszłym pracodawca serwisu na światowym poziomie. Tegoroczna edycja była tego najlepszym dowodem. Wszyscy uczestnicy spełniali kryteria profesjonalnego barmaństwa, a proponowane,bezalkoholowe Longdrinki mogą stanowić podstawę kart menu w wielu profesjonalnych barach i kawiarniach.

Jako członek kolegium sędziów degustacyjnych, mogę potwierdzić iż poziom tegorocznego konkursu był wyjątkowo wysoki.

Gratulacje dla wszystkich uczestników !!!!!!!

Zdobywczynią pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Barmańskim dla szkół średnich - MONIN Cup Junior 2019 została Milena Wysocka z numerem 18 otrzymując złoty puchar/shaker za osiągnięcie wyniku 139 punktów na 165 możliwych. Główną nagrodą jest reprezentacja Polski w lokalnych zawodach barmańskich MONIN w jednym z krajów Unii Europejskiej. Gala Finałowa odbyła się 5 grudnia 2019 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie przy ulicy Majdańskiej.

Milena Wysocka jest uczennicą Technikum Gastronomicznego w Poznaniu i jej pasją jest miksologia, a w szczególności szukanie nowych połączeń smakowych. Jak sama opisuje: „Przy tworzeniu receptury ‹‹Winter Adventure›› chciałam uzyskać taki smak, który wzbudzi zainteresowanie oraz pobudzi kubki smakowe.”. W swojej zwycięskiej recepturze połączyła naturalne aromaty syropu MONIN Francuski Karmel oraz MONIN Poziomka utrzymując klimat zbliżających się świąt, czym zachwyciła Jury Degustacyjne osiągając jako jedyna pułap 100 punktów za same noty degustacyjne.

Drugie miejsce zajęła uczestniczka z numerem 12 Nikola Sadlik z Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej otrzymując szkolenie w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów Patryk Le Nart. Zaprezentowała ona koktajl „Viaje Morado” łącząc nowy syrop MONIN Bergamotka i syrop MONIN Mandarynka z naparem z herbaty Klitorii Ternateńskiej. „Podróże są nieodłącznym elementem mojego życia codziennego, ponieważ chodzę do klasy o profilu turystycznym. Dlatego inspiracją dla mojego koktajlu były składniki pochodzące z różnych części świata.”

Miejsce trzecie, nagrodzone szkoleniem Stowarzyszenia Polskich Barmanów, zajęła reprezentantka Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ZSRCKU w Kościelcu Beata Wasiak z numerem 13. Jej inspiracją do stworzenia koktajlu „Spring Ray”, również na bazie nowego syropu MONIN Bergamotka, była podróż do Hiszpanii i poznanie lemoniady bergamotkowej. „Chciałabym, aby każdy kto spróbuje mojego koktajlu poczuł moc orzeźwiającego wiosennego promyku słońca.”

Podczas Gali odbył się także pokaz szkoleniowy dwóch Brand Ambasadorów MONIN, którzy pokazali najnowsze trendy w kategorii śniadań oraz deserów łącząc produkty MONIN i President z wykorzystaniem blenderów Vitamix Commercial. Zaprezentowane zostały rozwiązania na ciepło jak i na zimno. Wśród przygotowanych gofrów i naleśników znalazły się także śniadaniowe propozycje z granolą, jogurtem i puree MONIN oraz kubki waflowe z czekoladą wypełnione twarogiem mascarpone President i udekorowane pisakami Latte Art MONIN.

Wyniki Monin Cup Junior 2019

P.S

Wnikliwa analiza tabeli wyników pokazuje duże rezerwy uczestników konkursu w częsci " blind test " która niestety w wielu przypadkach decydowała o wyniku końcowym.

Myślę iż opiekunowie i nauczyciele zawodu powinni z większą starannością przygotowywać swoich uczniów do konkursu w tym aspekcie. Bliska współpraca z zespołem firmy SCM powinna wyeliminować ten problem w przyszłości !!!!

Zycząc wszystkim przyjaciołom Zdrowych i Wesoych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020 !!!!!!

z barmańśkim pozdrowieniem

Ryszard Berent